Данило Брестовац по победата над Аргентина, последниот противник на кадетската репрезентација на Светското првенство, проговори и за оние напади и бројни критики на социјалните мрежи по секој завршен натпревар.

„Имам напад од бивш ракометар, тренер, затоа што син му не го викам во репрезентација. Неговиот син е на поширокиот список, но не е сега за во тим. Тој може да ме напаѓа мене, ми вели да го земам“, е дел од изјавата на Брестовац која може да ја прочитате на овој ЛИНК. 

Не чекаше многу, најголемиот негов критичар, Горан Андоновски веднаш се огласи, и секако преку својот „Фејсбук“ профил.