И на отворањето на сезоната против Ливерпул, новајлијата во Премиер лигата, Норич, покажа дека нема да ја менува ниту тактиката. ниту стилот на игра. Тоа значи отворено и на гол повеќе од првата минута. Иако тој стил некако не се одлукува за Њукасл, денеска не се сомневаме дека најмалку 3 гола ќе видиме на овој дуел од Премиер лигата. Во ТИКЕТОТ на ДЕНОТ со Mozzart спортските обложувалници, денеска имаме предлог за уште 4 интересни средби. Да се надеваме дека денеска ќе имаме полн погодок.

  1. Норич – Њукасл вг 3+ (1.85)
  2. Леганес – Осасуна кт 1 (2.15)
  3. Селта – Реал (М) кт 2 (1.80)
  4. Јаро – Е.И.Ф. вг 3+ (1.35)
  5. УТЦ Кахамарка – Мелгар вг 3+ (1.75)
  • ВКУПНА КВОТА: 16,91