На неколку минути до стартот  на мечот меѓу Борец и Вардар, трибината е веќе полна. Врие, фудбалски „врие“ во градот на Вардар, кој покажува дека сака прволигашки фудбал. Очекуваме спектакл, најтрофејниот е фаворит, но ќе видиме…