Мрежите мируваат во Велес и во Кратово. Вардар и Шкендија се подобри од Борец и Силекс, имаат и шанси, посебно Колевски во финишот на првиот дел и Радески, но сепак немаат водство. На полувреме само Ренова води против Струга Трим Лум и тоа со голот на Селмани во 30. минута. На ФФМ домашната екипа на Македонија нешто подобра, но и тами резултатот е само 0:0.

 

ДВОЈКИ

Борец – Вардар 0:0

Силекс – Шкендија 0:0

Македонија ЃП – А. Пандев 0:0

Ренова – Струга Трим Лум 1:0

ВЧЕРА

Работнички – Шкупи 2:0