Медиумите, фановите на Наполи, па и сите во клубот се воодушевени од Елиф Елмас. Се прати секој негов потег, што ќе направи, па и на тренинзите секако. А нашиот Елиф им возвратува со убави потези, како оној на вчерашниот тренинг кога по центаршутот на Ди Лоренцо со петица даде гол. И Италијаните веднаш посочија – Ете ја класата на Елмас.

 

 

View this post on Instagram

 

@gdilorenzo2 @elifelmas24 @officialsscnapoli

A post shared by Napoli Magazine (@napolimagazine) on