Ѓорѓи Танушев постигна одличен гол за Академија Пандев во дуелот со Борец, со кој донесе 2:0. По нафрлена топка од Маневски, Танушев со ножички успеа да го совлада Мустафа, и да донесе добра предност за „академците“.

Погледнете го убавиот гол на Танушев: