По сериозните здраствени проблеми беше најавено дека Синиша Михајловиќ оваа сезона нема да го води својот тим. Болничкото лекување го почна неодамна, но денеска на изненадување на целата светска спортска јавност, легендарниот Миха излезе од болницата во Болоња и замина на пат за Верона, каде вечерва неговиот тим го игра мечот од 1. коло во Серија А лигата.

Ова е видеото од неговото појавување на стадионот и реакцијата на публиката.