Ренова ја делеа само неколку секунди за да и натаму остане, по третото коло, прва на табелата, со максимален учинок. Но „гипсарите“ одиграа 2:2 на Чаир а тоа го искористи А. Пандев и сега струмичани се први на табелата со ист број бодови како и Ренова, но со подобра гол разлика. „Пандевци“ немаат примено гол, а Борец пак нема постигнато. Шкендија сега не е последна, со само еден бод е девета, и е само пред велешани.

ТАБЕЛА

  1. А. Пандев 7
  2. Ренова 7
  3. Струга Трим Лум 6
  4. Македонија ЃП 5
  5. Шкупи 4
  6. Вардар 4
  7. Работнички 3
  8. Силекс 3
  9. Шкендија 1
  10. Борец 1