Благоја Милевски денеска го соопшти списокот на фудбалери на кои ќе смета за престојниот квалификациски натпревар против Фарски Острови на 10 септември на домашен терен.

Тој одбра 25 играчи за оваа пресметка.

Еве го списокот: