Болоња тргна со реми на гостувањето кај Верона во 1 коло од италијанската Серија А. И на тој меч, а веројатно и вечерва, на клупата на тимот ќе биде првиот тренер Синиша Михајловиќ, кој во паузите од терапиите во борбата со леукемијата е на терените со своите момци. Тоа за Болоња ќе биде посебна мотивација вечерва, особено пред своите навивачи, и трката по 3 бода станува задолжителна. СПАЛ покажа квалитет, но и многу слабости на оној прв меч дома со Аталанта, па затоа денеска тешко дека ќе успее да се снајде кај мотивираната Болоња.

Денеска фикс „двојка“ би одиграле на ПСЖ на гостување кај Мец, а кога се головите во прашање ќе се обидеме со најмалку два гола на еден од најинтересните дуели во Франција 2 меѓу Ле Ман и Сошо, особено поради стилот на игра на гостите, кои редовно изненадуваат со 3+ натпревари.

  1. Болоња – СПАЛ кт 1 (1.95)
  2. Мец – ПСГ кт 2 (1.45)
  3. Ланус – Кордоба кт 1 (1.75)
  4. Ле Ман – Сошо вг 2+ (1.42)
  5. Бухбах – В. Бургхаузен вг 3+ (1.90)
  • ВКУПНА КВОТА: 13,35