„Пандевци“ со 2:1 го совладаа Работнички среде Скопје. Одиграа како што треба, имаа безброј шанси, мала помош од домашниот голман, но на крај сепак победија. Па така сега и натаму се лидери на табелата и тоа со 10 од можни 12 бодови. Струмичани се во победнички ритам, а на Работнички му останува многу, многу работа…