Вардар дојде до втората победа во ред во првенството, или трета вкупно сметајќи го и Купот против Каменица Саса.

Денеска на гостувањето кај Ренова, на „жешкиот“ терен во Тетово, стигна до трите бода, благодарение на голот на Ибиши, и потоа бравурозната одбрана на Гачевски.

Еве неколку фотографии од тој натпревар: