Ростов викендов го совлада составот на Локомотив Москва со 2:1, благодарение пред се на одбранбениот играч Јевгениј Чалов.

Тој се истакна со своите две интервенции, најпрво спасуваше од гол линијата, а потоа иако беше паднат, се фрли со глава на шутот на Ѓорѓевиќ, и го спаси својот тим.

Чернов во манир на Кијан Ривс од филмот „Матрикс“ ја спаси оваа топка и не дозволи радост на Локомотив.

Погледнете како Чалов ја спаси својата мрежа: