Вардар очекувано со победа ја отвори сезоната во СЕХА-лига, на домашен терен без пола тим го совлада Пекинг со 37:23 (19:12). Калифа Гедбан беше во центарот на вниманието, запиша 13 одбрани, а од регионалното натпреварување го прогласија за играч на мечот.