Мауро Икарди пристигна на тренинг-кампот на ПСЖ и го одработи првиот тренинг.

Тој им се приклучи на своите нови соиграчи во подготовките за сезоната во која одново ќе се обидат да дојдат до првата титула во Лигата на шампионите во својата историја.