По само два месеци во Романија, украинскиот репрезентативец Владислав Остроушко се враќа во редовите на Еурофарм Работник.

Левиот бек и македонскиот вице-првак ја обновија соработката на една сезона, а кам-бекот во Битола ќе го има веќе викандов во првиот меч од Лигата на шампионите против Спортинг.

Остроушко кој беше еден од најдобрите играчи на „фармацевтите“ лани.