Утре (20:45 часот) во меч од квалификациите за ЕП 2020 година силите ќе ги одмерат Англија и најголемиот хит Косоцо. Ова ќе биде пресметка на лидерот и второпласираната репрезентација на табелата, пред мечот, селекторот на Косово Бернард Шаланд одржа чудна прес-конференција.

Швајцарецот збореше за тактиката, па малку повеќе се занесе…

„Тоа е тактички пресинг, но во луд натпревар е: Оди, враќај се, оди, оди, оди! Тоа не е тактика. Можеби тоа не е вистински начин, но се е во главата. Дали сакаш да ја земеш топката“, рече селекторот на Косово оставајќи без зборови присутните.

По оваа прес-конференција тој постана вистински хит на социјалните мрежи.