Младата репрезентација на Македонија за играчи до 21 година денеска го почнува новиот циклус квалификации за ЕП 2021. На гости го дочекуваме тимот на Фарските Острови, а момците на Благоја Милевски треба уште на првиот меч да ги потврдат аспирациите за висок пласман во групата. Фарските острови веќе ги почнаа квалификациите и на две досега одиграни средби имаа два високи порази од Казахстан и Црна Гора. Пред само неколку дена загубија на гостувањето кај Црногорците со 3:0, а веројатно ништо подобо нема да минат и во Скопје. Затоа ќе одиме со комбиниран тип 1&2+, иако ефикасноста може да биде и поголема. Фикс за денеска ни е и победата на ТНС над Њутаун во Велс која исто така ќе ја искомбинираме и со најмалку 3 погодоци.

  1. Македонија (У21) – Фарски О. (У21) кмб 1&2+ (1.40)
  2. ТНС – Њутаун кмб 1&3+ (1.35)
  3. Украина – Нигерија вг 2-4 (155)
  4. Судан – Чад кт 1 (1.60)
  5. Верде – Тистед вг 3+ (1.40)
  • ВКУПНА КВОТА: 6,56