Најстрасните фанови не седат мирно, го користат секој момент за да стигнат до својот идол.

Ваква ситуација имаше на синоќешниот натпревар меѓу Галакси и Колорадо. Двајца навивачи успеаја да го минат обезбедувањето и да влезат на терен, еден од нив успеа да дојде до Златан Ибрахимовиќ, но се случи неверојатното. Само што се доближи со Швеѓанецот се лизна и падна пред него Вториот пак успеа да се поздрави, но обезбедувањето веднаш реагираше.