Сопругата на Кристијано Роналдо, Џорџина, уште еднаш предизвика ерупција на социјалните медиуми.

Мајката на децата на португалската фудбалска ѕвезда, објави фотографии во скудна облека како танцува во балетска сала. Уште во првите неколку часа собра повеќе од 1 милион лајкови. Под нив, Кристијано Роналдо стави емотикони во форма на срца и оган.

„Кога бев дете, часовите за танцување ме направија многу среќна. Чувството е прекрасно и сега кога танцувам”, изјави Џорџина во неколку минати интервјуа.

 

View this post on Instagram

 

Strong in body, strong in spirit, strong in mind 💪💣💥💥💥 @yamamayofficial #everybody #beconfident #beyamamay

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

 

View this post on Instagram

 

Confidence is the key 🗝️ @yamamayofficial #everybody #beconfident #yamamay

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on