Македонските одбојкари денеска дебитираат на Европското првенство, а прв противник во групата Ц во Љубљана ни е Финска.

Финците имаат и тоа како голема поддршка, околу 2.000 фанови на трибините, кои ја преплавија „Стожице“, додека Македонија има околу 50-тина навивачи за старт.

„Малку сме, ама гласни сме“ – порачаа македонските фанови во „Стожице.