На еден од двата вечерашни дуели во аргентинската Суперлига, имаме интересна доминација на домашните. Имено, екипата на Велез Сарсфилд на сите досегашни дуели на домашен терен против екипата на Атлетико Тукуман има остварено победа. Гостите доаѓаат на терен каде досега никогаш не успеале да освојат ниту бод, па голема е веројатноста така да остане и денеска.Велез е далеку поквалитетен и тоа ќе го докаже и во ова коло. Интересно ќе биде и на градското дерби во хамбург меѓу Ст. Паули и Хамбургер. Локалните ривали сега членови на 2. Бундеслига ќе понудат дерби во кое нема да тактизираат, туку напротив, ќе се обидат да ги задоволат своите навивачи со офанзивцна игра. Таа, сама по себе, треба да ни донесе меч во кој ќе видиме најмалку три гола.

  1. Велез Сарсфилд – Атл. Тукуман кт 1 (1.60)
  2. Викторија Пл. – Јаблонец кт 1 (1.45)
  3. Торино – Лече кт 1 (1.50)
  4. Астон Вила – Вест Хем кмб 1X&2+ (1.72)
  5. Ст. Паули – Хамбургер вг 3+ (1.60)
  • ВКУПНА КВОТА: 9,58