Македонските одбојкари се новите национални херои! Втор ден во низа донесоа голема победа на Европското првенство во Љубљана, практично се пред пласман во осминафиналето и донесоа ново големо славје… Нов ден, нова радост и голема победа над Словенија, а таа треба да се прослави со ново селфи!