Денешниот ТИКЕТ на ДЕНОТ со MOZZART се одлучивме да го искомбинираме со дел од натпреварите во Лигата на шампионите и оние од останатиот дел на Европа. Во прв план го ставаме дуелот меѓу екипите на Бристол Роверс и Гилингем, кој сметаме дека ќе донесе најмалку три погодоци. И двете екипи се во одлична гол форма, а тоа го потврдија и со последните настапи во англиската Лига 1. Интересно е што и двата тима станаа препознатливи сезонава по офанзивната игра и притисокот кој го прават уште од првата минува на средбите. Меѓу натпреварите од ЛШ го издвојуваме дуелот меѓу Интер и Славија (П) каде домашните се големи фаворити и редно е да почнат со три бода во групната фаза.

  1. Бристол Р. – Гилингем вг 3+ (1.85)
  2. МК Донс – Ипсвич вг 3+ (1.75)
  3. Кроули Т. – Плимут вг 3+ (1.60)
  4. Интер – Славија (П) кт 1 (1.50)
  5. Наполи – Ливерпул 1тм2 1+ (1.77)
  • ВКУПНА КВОТА: 13,75