Вардар без изненадувања во составот за дуелот против Порто, меч кој е закажан денеска со почеток во 17 часот. Давид Писонеро и на оваа средба нема да смета на повредените Стојанче Стоилов и Де Толедо, кои полека се враќаат во ритам. Оние ракометарите, кога станува збор за поискусните сите ќе му бидат на располагање.

Билети за Вардар и Порто можат да се набават и денеска.