Петтото коло во италијанската Серија А ќе биде комплетирано вечерва со дуелот помеѓу Торино и Милан.

Торино од почетокот на 2019 беше исклучително сигурен пред своите навивачи, но го изгуби последниот меч на овој терен, и тоа од екипа која реално е многу послаба од Милан (тоа беше Лече). Следуваше уште еден пораз, на гости кај Сампдорија, па на популарните „бикови“ им треба победа за враќање на насмевките и мирот во екипата.

СЕРИЈА А, 5.коло

ТОРИНО – МИЛАН
четврток, 21.00

ПРЕДЛОЗИ
ВГ 2-3        1,95

КМБ Х2&2+        1,87
* квотите подлежат на промени

КОМПЛЕТНАТА ПОНУДА ЗА МЕЧОТ ОД ОБЛОЖУВАЛНИЦАТА MOZZART ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ОВДЕ

А Милан немаше знаење, а ни сила за да го победи градскиот ривал Интер. Всушност беше инфериорен и лесно изгуби со 2:0. „росонерите“ го впишаа вториот пораз, а прв после две победи.

Ова ќе биде деветти дуел помеѓу Мацари (тренерот на Торино) и Џампаоло (тренерот на Милан). Мацари никогаш не изгубил односно има ефект од пет победи и четири ремија.

Како надополнување, Милан нема победено во Торино (дали против Торино, дали против Јувентус) од 9 декември 2012 година.

А Торино победил само еднаш во последните 20 првенствени дуели против Милан, а таа победа ја забележа минатата сезона со 2:0 на домашен терен.

Да бидеме искрени не им веруваме ниту на домашните, ниту на гостите. Наш прв предлог е 2-3 гола, а вториот е КМБ Х2&2+.