Денениот избор за ТИКЕТОТ на ДЕНОТ заедно со Mozzart го почнуваме со дуелот од словенечката прва лига меѓу екипите на Цеље и Табор Сезана. Цеље е искусен состав во словенечкиот шампионат, кој иако во последните две коал не успеа да победи, би требало без особени проблеми да ја реши денешната средба со новајлијата Табор Сезана. Гостите почнаа импресивно во новата сезона, наредија неколку победи, но како полека да го загубија тој почетен ентузијастички дух. Ги фати криза, влегоа во серија од три последователни порази и сега се пред уште едно тешко гостување, кое малку веројатно дека ќе успеат да го „преживеат“. Интересно ќе биде и на средбата во Португалија, каде Спортинг го пречекува „жилавиот“ Рио Аве. Со оглед на тоа што е меч од Лига Купот, ништо не е сигурно. Ние ќе се обидеме со најмалку по еден гол во двете мрежи.

  1. Цеље – Табор Сезана кт 1 (1.55)
  2. Спортинг (Л) – Рио Аве тгг гг (1.62)
  3. Алесунд – Викинг вг 3+ (1.55)
  4. Торино – Милан вг 0-2 (1.69)
  5. Селта – Еспањол кмб 1X&2+ (1.60)
  • ВКУПНА КВОТА: 10,52