ФОТО: Ohridnews

Пелистер со головите на Главевски и Неданоски за победа од 2:1 во Дебар, над тимот на Кораб, во најинтересниот меч од попладневното 6.коло во Втората лига – запад. На мечот меѓу Охрдид и Лабуништа немаше голови, додека големо изненадување се случи во Гостивар каде домашниот тим одигра без голови против Кадино. Дрита во дербито на Полог славеше со 1:0, исто како и Влазерими во Кичево над составот на Скопје. По ова коло Пелистер и натаму е на чело на табелата.

РЕЗУЛТАТИ

ВЛАЗЕРИМИ – СКОПЈЕ 1:0

ДРИТА – ВАРДАР (Ф) 1:0

ОХРИД – ЛАБУНИШТА 0:0

ГОСТИВАР – КАДИНО 0:0

КОРАБИ – ПЕЛИСТЕР 1:2

ТАБЕЛА

1.Пелистер 13, 2.Дрита 12, 3.Лабуништа 11, 4.Гостивар 10, 5. Скопје 10, 6.Влазерими 10, 7.Кораби 7, 8.Вардар (Ф) 6, 9.Кадино 4, 10.Охрид 1.