Вардаровиот голман Артурс Кугис имаше блескава вечер во Прешов и го предводеше бранителот на титулата кон новата регионална победа (29:22) против Татран.

Кугис мечот го заврши со 14 интервенции од кои две од седум метри, а СЕХА не пропушти веднаш да издвои која од неговите одбрани е најдобра.

Како изгледа кога Кугис ќе ја спушти „ролетната“…