По натпреварот со Баер Леверкузен во кој дојде до рекорд – 102 победи во ЛШ, надминувајќи го Икер Касиљас кој имаше 101, Кристијано Роналдо беше прашан и дали размислува за крај на кариерата.

Тој одговори:

„И натаму го сакам фудбалот, обожавам да ги радувам фановите. Возраста не е важна, туку само менталитетот. Но исто така крајот на кариерата е непредвидлив. Не знам што ќе се случува сега или следната сезона“, рече Роналдо.