Трета победа сезонава, нови три бода и сега со 10 вкупно, искачување некое место погоре на табелата. Важна, екстремно важна победа на Работнички попладнево и тоа против Ренова, екипа која е најпријатното изненадување досега. Работнички беше подобар, имаше повеќе шанси, не реализира пенал, имаше уште еден недосуден, но сето тоа е најмалку важно. За клубот од Градски парк е многу поважно е тоа што тимот конечно покажа заби…