Нашите фудбалери имаат право да бидат горди, со три бода против Словенија продолжија да чекорат кон патот за пласман на ЕП 2020 година. Пред овие момци следуваат тешки битки, но токму триумфот на домашен терен и тоа како ја зголеми самодовербата пред дуелот со Полска на гостински терен.