Дека хокејот во САД е еден од најпопуларните спортови, јасно е по посетеноста на мечевите во НХЛ лигата. Но, за оние кои се борат за влезница повеќе за овие средби, некогаш има и дополнителен мотив на трибините. Така беше и за оние 18.000 навивачи кои присуствуваа на дуелот меѓу Бостон и Њу Џерси, кога една девојка воодушевена од мечот, реши да приреди свое шоу на трибините. Шоу кое ги „запали“ социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

Thotiana spotted at the Bruins’ game. Your move Vegas 😂

A post shared by Hockey Epic (@hockey.epic) on