ПСЖ ја совлада Ница со 4-1 во првиот меч од 10. коло во Лига 1. Стрелец на првите два гола за францускиот првак беше Ди Марија, погоди во 15. и 21. минута.

Аргентинецот во 21. минута постигна вистински ремек дело, се чинеше дека отиде премногу близу до голот на противникот и речиси беше невозможно да ја затресе мрежата, но потоа изведе вистинска мала магија.

Останатите детали околу овој натпревар може да ги прочитате на овој ЛИНК.