Дејан Манасков е во одлична форма. На македонскиот репрезентативец добро му оди сезона, на последниот меч во домашниот шампионат постигна 11 погодоци за осми триумф на Веспрем во одбраната на титулата.

Сето ова беше доволно да се најде во идеалниот тим на унгарскиот спортски ТВ-канал М4.