Кошаркарите на МЗТ Скопје имаат „четири од четири“ во АБА 2-лигата откако синоќа со 76:69 го совладаа и Борац Чачак.

Момент кој го обележа дуелот дефинитивно е атракцијата на тандемот Џабари Хиндс – Нуни Омот.