Само неколку дена откако Кевун Дурент кажа дека сака да игра во Барселона, од каталонскиот клуб веднаш реагираа на социјалните мрежи.

„Здраво Кевин Дурант, ова е дресот на Барселона во случај вашиот „луд“ сон да стане „луда“ реалност“, се вели во пораката на Твитер на каталонскиот клуб.

Дурент (31) во моментов се опоравува од операцијата на ахиловата тетива, и рече дека сака да ја  заврши кариерата во Европа, во дресот на Барселона.