По денешниот меч меѓу Шкендија и Вардар во Купот на Македонија во кој скопските „црвено-црни“ беа поразени и елиминирани во Тетово, со свој став за случувањата на средбата на социјалните мрежи се појави тренерот на „вардарци“, Александар Васовски.