Ширум во светот денеска се празнува „Ноќ на вештерките“. Кристијано Роналдо на свој начин го одблежа овој ден. По победата над Џенова денеска во специјално издание дојде во клупските простории на Јувентус.

 

 

View this post on Instagram

 

Happy Halloween everyone 🎃👻

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on