Напаѓачот на ПСЖ Единсон Кавани, би можел кариерата да ја продолжи во Бразил во тимот на Фламенто, пренесува ЕСПН.

33-годишниот напаѓач има договор со парижаните до 2020 година, и тој ќе биде слободен играч. Доколку Кавани не прифати, тогаш Фламенго ќе се обиде со Диего Коста.

Оваа сезона Кавани има 4 меча и 2 гола за ПСЖ.