Шкендија – Работнички е дербито во 1/4 финалето од Купот на Македонија. Така сакаше денешната ждрепката која се одржа во ФФМ.

Интересно ќе биде и на останатите дуели, имено бранителот Академија Пандев игра со Шкупи, а Струга ТЛ со Ренова. Имаме и второлигашки дуел меѓу Брегалница и Лабуништа. Првите мечеви се играат на 4 декември, а реваншите на 4 март следната година.

 

ДВОЈКИ 

ШКУПИ – А. ПАНДЕВ

СТРУГА ТЛ – РЕНОВА

БРЕГАЛНИЦА – ЛАБУНИШТА

ШКЕНДИЈА – РАБОТНИЧКИ

*Мечевите се играат на 04.12.2019 и 04.03.2020