После голот пред две кола против Бреша, македонскиот интернационалец Горан Пандев постигна гол денеска против Удинезе. Одлична акција и „ремек дело“ на македонскиот репрезентативец.

Од спротивната страна Несторовски само можеше да гледа. Стадионот „експлодираше“ исто и официјалниот спикер. Браво за „Гранде“