Малатијаспорт имаше негатива против Касимпаша на гостински терен, а потоа на сцена стапува Адис Јаховиќ. Во 61. минута постигнува гол. По асистенција од десната страна, тој од 5-6 метри од прва успеа да го совлада голманот.

Инаку Јаховиќ учествуваше и во вториот дел, односно тој шутираше, а еден од играчите на Касимпаша ја смести топката во сопствената мрежа.