На дуелот меѓу Раџа и Видад во рамките на осминафиналето во Купот на Мароко, фановите на гостинскиот тим подготвија спектакуларна кореографија.

По 90. минути игра дуелот заврши без победник 1-1, па патникот во четвртфиналето ќе биде познат на 23. ноември.

„Жешко“ беше на теренот, но и надвор од него. Гостинските фанови 3Д кореографија која навистина е тешко да се надмине.