Екипата на Кожув потпиша нов странец. Редовите на гевгелискиот прволигаш пристина Американецот ДеХуан Мареро, кој игра на крилната позиција.

Овој 26 годишен кошаркар минатата сезона настапувал во порториканскиот шампионат во дресот на Понсе, за 17 одиграни натпревари бележел просек од 1,7 поени и 2,1 скок.