Само што дојде во ЛА Лејкерс, а веќе планира да си замине. Ентони Дејвис беше одличен на стартот на новата сезона во дресот на „езерџиите“, многумина веруваат дека заедно со Леброн Џејмс можат да донесат шампионски прстен.