Мирсад Јонуз, актуелниот тренер на Влазнија, вчера доби поддршка од навивачите и покрај поразот од Билиш со 0:1 на домашен терен.

Јонуз откако го напушти стадионот, беше пречекан од стотина навивачи кои ја изразија поддршката, и го пречекаа со прегратки.

Погледнете како изгледаше тоа на видео: