Кристијано Роналдо и неговата поубава половина Џорџина Родригез беа специјални гости на „MTV Europe Music Awards“. Двојката го украде шоуто, не само поради својата популарност туку и поради потегот на португалскиот фудбалер кој пред целата јавност ја погали својата девојка за нејзиниот задник.