По сето она што се случи за време на мечот меѓу Арсенал и Кристал Палас, беше јасно дека Унаи Емери ќе му ја одземе капитенската лента на Гранит Џака.

Оваа информација ја потврди пред новинарите, истата ќе му припадне на Пјер-Емерик Обамејанг.

Арсенал утре игра меч од Лига Европа, во составот нема биде Обамејанг, па не е познато кој ќе го замени.

Англискиот тим има максимални девет бода во групата Ф па може мирно да влезе на мечот со Гимераеш, тим кон нема ниту еден бод.