Одредени се судиите за 14.коло во ПМФЛ.Нашиот најдобар судија Александар Ставрев ќе го суди дербито меѓу Работнички и Шкендија, кое се игра во недела со почеток од 13 часот на Арената “Тодор Проески“. Додека сите останати мечеви се играат ден порано, во сабота.

ДВОЈКИ И СУДИИ ЗА 14.КОЛО

СИЛЕКС – ШКУПИ (М.Маркоски – Охрид)

РЕНОВА – А.ПАНДЕВ (Д. Јакимовски – Скопје)

СТРУГА ТЛ – ВАРДАР (В. Мавров – Струмица)

БОРЕЦ – МАКЕДОНИЈА ЃП (Д. Мечкаровски – Скопје)

РАБОТНИЧКИ – ШКЕНДИЈА (А. Ставрев – Скопје)